• Anasayfa
 • Favorilere Ekle

TURKDER

PROJE MERKEZİ

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret138096
 • Türk Öğrencilerinin Çin’de Başvurabileceği Burslar - 19/03/2019
 • Asya’nın en güçlü ekonomilerinden birine sahip Çin bugün öğrenciler için fırsatlarla dolu bir ülkedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim almak ve uluslararası şirketlerde kendinize yer bulmak isterseniz tercihiniz kesinlikle Çin’den yana olmalıdır. Buna öğreneceğiniz Mandarin dilinin artılarını, beş bin yıllık bir kültüre ve tarihe tanıklık etmeyi, küresel bir zihniyet geliştirmeyi ve profesyonel pazarda kendinize yer bulmayı da ekleyebilirsiniz. Üstelik ülkede, eğitim maliyetleri yaşam masraflarına nazaran hala çok düşük. 2.000$ ile 4.000$ arasında değişen üniversite ücretlerine, ek olarak alacağınız burslar sayesinde Çin’de uygun eğitim imkanlarından faydalanabilirsiniz. Gelin Çin’de yaklaşan burs imkanlarına birlikte göz atalım!

   

  Bütçenize en uygun üniversiteleri bulmak için üniversite broşürlerini indirin.

   

  Shanghai Government Scholarship for Master Degree

   

  Çin’de eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için en prestijli burslar arasında yer alan Şhangay Hükümeti Bursu, Şhangay’da eğitim almak isteyen yabancı öğrencilere sunulur. Şhangay’da eğitimi güçlendirmek ve daha fazla uluslararası öğrenciyi çekmek için belediye tarafından sağlanan finansal destekler, şehirdeki üniversitelere master derecesinde başvuracak öğrencilere uygulanır. 2 akademik yıl boyunca sağlanan burslar için eğitim dili Çince ve İngilizcedir.

   

  Son başvuru tarihi: 30 Nisan

   

  CAS-TWAS President’s PhD Fellowship Programme in China

   

  Çin’de doktora derecesinde burs arayan uluslararası öğrencilere yönelik İngilizce eğitim alma imkanı sunan CAT-TWAS burs programı, University of Chinese Academy of Sciences ve University of Science and Technology of China eğitim kurumlarına başvuran dünyanın her yerinden öğrenci ve akademisyenlere finansal destekler sunar. Merit tabanlı burslar, 4 yıllık bir süre için üniversitelerin sağlık ve tıp, matematik ve fizik bilimleri, astronomi, mühendislik bilimleri, nörobilim, moleküler biyoloji gibi alanlarda eğitim alacak öğrencilere sunulur.

   

  Son başvuru tarihi: 31 Mart

   

  SCUT Chinese Government Scholarship

   

  Çin üniversitelerinde eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere sunulan hükümet bursları, South China University of Technology okulunda master ve doktora eğitimi alacaklara sunulur. Burs kapsamında öğrencilerin kayıt ve eğitim ücreti ile konaklama masrafları kaşılanır. Program için İngilizce yeterliliğiniz ve akademik başarınız en önemli gerekçelerdendir ve master derecesi için 35 yaş altı, doktora derecesi içinse 40 yaş altında olmanız gerekmektedir.

   

  Son başvuru tarihi: 31 Mart

   

  Shaanxi Normal University Scholarship Program

   

  1944 yılında kurulan Shaanxi Normal University, günümüzde 65 lisans ve 150’den fazla master ve doktora programları ile yabancı öğrencilere özellikle uluslararası ticaret, işletme, biyo-mühendislik, eğitim ve psikoloji gibi konularda burs desteği sunar. Burslar, doktora derecesinde ise bilgisayar yazılım ve teknoloji, kimya gibi konularda eğitim almayı düşünenler için uygundur.

   

  Son başvuru tarihi: 10 Nisan

   

  Schwarzman Scholarship Program

   

  Schwarzman Burs Programı, Çin’in en iyi üniversitelerinden biri olan Tsinghua Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmak isteyen tüm dünyadan uluslararası öğrencilere açıktır. Geleceğin yeni nesil liderlerini yetiştirmek için tasarlanmış olan program, Çin’in en güzel şehirlerinden biri olan Pekin’de bir yıl boyunca ekonomi, işletme, uluslararası ilişkiler gibi konularda master eğitimi alacaklara yöneliktir. Finansal destekler öğrencilerin öğrenim ücretlerini, yaşam masraflarını karşıladığı gibi ders malzemeleri, kitaplar, Lenovo laptop ve smartphone gibi ihtiyaçlarını da kapsar.

   

  Son başvuru tarihi: 27 Eylül

   

  Nankai University Undergraduate and Master Scholarship

   

  Tianjin’de 1919 yılında kurulan Nankai Üniversitesi, ülkenin en iyi kamu araştırma kurumlarından biridir. Burs programı kapsamında öğrenciler lisans ve yüksek lisans programlarında herhangi bir konuda eğitim için üniversiteye başvurmalıdırlar. Program için İngilizce yeterlilik ön koşullar arasındadır.

   

  Son başvuru tarihi: Her yıl 15 Haziran

   

  Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm sorularınız için formu doldurun, danışmanlarımızdan ücretsiz kişisel tavsiyeler alın.

   

  Kaynak: Hotcourses Turkey

  Duyuru Arşivi

 • Web Semineri: KOBİ Aracı Nedir ve İşim için Uygun mudur?
 • 2019’da Öne Çıkacak Teknolojiler
 • Türk Öğrencilerinin Çin’de Başvurabileceği Burslar
 • Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) ile Geleceğini Yönet Başlıyor
 • Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi Mayıs – Eylül 2019 Dönemi Destek Programı Başvuruları Başladı
 • Almanya’da Tamamı Finanse Edilen Gençlik Projesi
 • 2019 Uluslararası #CesurKadınlar
 • ankaBİGG 2019 1.Dönem Başvuruları Devam Ediyor
 • Polonya’da Uzun Dönem Gençlik Projesi
 • İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Hibe Programı
 • TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı
 • SeaWorld & Busch Gardens Koruma Fonu 2019 Destekleri
 • ECSEL Ortak Girişimi 2019 Yılı Çağrısı Açıldı
 • Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu Hibe Çağrısı
 • BİGG-Y TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı
 • Raoul Wallenberg İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı
 • YanYana-Suriyeli Çocuklar için Psikososyal Destek Projesi Sosyal Etki Raporu