• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret131374

ANASAYFA

Rekabetçi Sektörler Programı ikinci döneminde Türkiye’nin 81 ilini de kapsayan yeni bir proje teklif çağrısına çıkmıştır. “Yaratıcı Endüstriler” ve “Araştırma ve Geliştirme” başlıklarında çıkılan ve toplam bütçeleri sırasıyla 20 ve 30 milyon Avro olan çağrıya başvurular 1 Nisan – 29 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
Yararlanıcıların Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş ve yurtiçinde veya Türkiye’deki Serbest Bölgelerde faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişi işletmelerden biri olması, Yararlanıcı ile yararlanıcı ve/veya ortaklarının ayrı ayrı ya da birlikte % 25 ve üzeri hisse ile ortak olduğu şirketlerden, krediye başvuru sırasında iflas, fesih, iflas erteleme ve konkordato kararı olmaması, Yararlanıcının, kredi kullandırım sırasında en çok 90 gün öncesine kadar bir tarihte alınmış yazı ile belgelendirilecek şekilde, 21/07/1953 tarih ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 22/A maddesi kapsamında vergi dairesine ve 31/05/2006 tarih ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 90. maddesinin altıncı fıkrası kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu’na vadesi geçmiş borcunun olmaması (Borç yeniden yapılandırılmış ise yapılandırmanın bozulmamış olması), bu kapsamda borç bulunması halinde yeniden yapılandırılması ve yapılandı...
Ülkemizin de üyesi olduğu EUREKA Sekretaryası’nın ortaklarından biri olduğu INNOWWIDE Programı kapsamında Avrupa dışındaki ülkeleri hedefleyen Uygunluk Değerlendirme Projeleri (VAP) desteklemeye yönelik çağrı 1 Nisan 2019’da açılacaktır. Proje önerileri 31 Mayıs 2019 tarihine kadar kabul edilecektir.
Ankara’daki Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği, ülke genelinde uygulanacak hibe programının çağrısına çıkmıştır. Teklif çağrısının açılış tarihi 27 Mart 2019 olup, son başvuru tarihi 30 Nisan 2019 saat 17:00’dır. Duyurunun detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
TÜBİTAK, Araştırmacıların Hareketliliği ve Kariyer Gelişimi için Avrupa ve Ulusal düzeydeki fon programları üzerine bir dizi konferans düzenlemektedir. Bu etkinlikler, Avrupa Araştırma Konseyi Destekleri, Horizon 2020 Programının (H2020) Marie Curie Bireysel Burs ve Dolaşım Destekleri, TÜBİTAK Ulusal Burs Programları hakkında Türk Bilim diasporasının seçkin üyelerini ve ABD'de rekabetçi araştırma yapan tüm diğer ulusları bir araya getirerek farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Hedef kitleye, araştırmalarını yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak yapmak için Türkiye'ye taşınmak isteyen, başlangıç ​​ve köklü araştırmacılar kökenleri ne olursa olsunlar.
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Merkez ve ilçelerinde 2019 yılı Mali Destek Programları ile ilgili “Bilgilendirme Toplantıları” düzenlenecektir. Bilgilendirme toplantılarının düzenleneceği yer ve tarihler önümüzdeki günlerde bu sayfadan duyurulacaktır. Bilgilendirme toplantılarına ek olarak bilgi almak istemeniz halinde Ajansımıza bilgi almak için gelmeden önce lütfen randevu alınız.
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülünde bölgedeki 8 üniversitenin ortaklığında Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde 21-22 Mart tarihlerinde Mimar Sinan Kongre Merkezinde gerçekleşecektir. Her bölümden öğrencilere ve mezunlara yönelik yüzlerce firmanın yer alacağı bu kapsamlı fuarda aynı zamanda kongre merkezinde bulunan 10 adet salonda etkinliğe katılan firmalar tarafından 100’e yakın eğitim düzenlenecektir. Bu eğitimlerin yanında mezunlar ve mezun adayları için iş imkanı, öğrenimi devam eden öğrenciler için staj imkanı bulabilecekleri bir ortam oluşturulacaktır. Etkinliğe 8 üniversiteden toplam 15.000 den dazla öğrencinin katılması öngörülmektedir.
 1