• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret131373

ANASAYFA

2019 YILI FİZİBİLİTE DESTEĞİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programına başvuracak potansiyel başvuru sahiplerinin program öncelikleri ve başvuru süreci ile ilgili olarak bilgilendirilmeleri ve istenilen format ve kalitede proje hazırlamalarının sağlanmasına yönelik olarak aşağıda sunulan yer ve tarihte Ajansımız tarafından bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve kar amacı gütmeyen kuruluşların başvurabileceği program hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılarak potansiyel başvuru sahiplerinin soruları cevaplandırılacaktır.
KOSGEB, sanayide dijital dönüşüme yönelik önemli bir adım attı. Akıllı dijital teknolojileri destekleme kararı alan KOSGEB, KOBİ Gelişim Destek Programı’nın (KOBİGEL) “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” temalı yeni çağrısına çıktı. İki alt başlıktan oluşan yeni çağrıyı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank duyurdu. Bakan Varank, sanayinin küresel ölçekte rekabet edebilmesi için en önemli unsurlardan birinin akıllı dijital teknolojiler olduğunu belirterek, “Bu teknolojilerle ilgili Ar-Ge süreçlerini önemli ölçüde tamamlayıp ürün aşamasına getiren ve ayrıca üretim süreçlerini dijitalleştirmek isteyen KOBİ’lere ilk kez devlet tarafından destek vereceğiz. Uygulayacağımız bütüncül yaklaşımla hem dijital teknolojilerin yerli üretimini ve ticarileşmesini hem de kullanımını destekleyerek güçlü bir dijital ekosistem oluşturmayı hedefliyoruz.
Türkiye’nin Avrupa Birliği Projeleri alanında lider eğitim kurumu olan AB-ilan.com / AB Akademi, Proje Hazırlama (PCM) Eğitimi 16-17 Mart 2019 tarihlerinde AB Akademi – Ankara merkez ofisinde gerçekleştirilecek. Proje geliştirme, hazırlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerinde uzman, alanın en yetkin uzmanları ile AB Programlarını ve uygulamaları ile proje hazırlamayı öğreneceksiniz. On yıldır Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama, Proje Yönetimi ve Değerlendirme aşamaları konusunda eğitim veren AB-ilan.com ve AB Akademi bugüne kadar 9 farklı modül altında yaklaşık 400 eğitim gerçekleştirmiş, yaklaşık 10.000’in üzerinde kişiyi mezun etmiştir.
Bulgaristan’nın Blagoevgrad kentinde bulunan gençlik merkezinde spor, kültür, dans, müzik, zanaat ve gençlik kütüphanesinde kültür geliştirmek için gönüllüler aranıyor. Konaklama,Yemek ve Ulaşım Konaklama: Gönüllüler, aynı cinsiyetten başka bir kişi ile çift kişilik odada tamamen mobilyalı dairelerde ödenen tam faturalar ile ücretsiz olarak konaklayacaktır. Projenin tamamı boyunca ücretsiz wifi bağlantısı olacaktır. Yiyecek ve harçlık: Gönüllüler yiyecek için aylık 100 avro ve aylık 90 avroluk cep harçlığı alacaklar. Ulaşım: Katılımcıların kendi şehirlerinden Blagoevgrad’a seyahat masrafları karşılanacaktır. Kimler Başvurabilir? Tüm katılımcılar 18 yaşından büyük olmalıdır – Tüm katılımcılar şu anda temsil edecekleri ülkede ikamet etmeli ve gerektiğinde belgelerle kanıtlayabilmelidir – Açık fikirli, gönüllü olmaya istekli ve ekibimizin bir parçası olmak için motive olmuş gönüllüler başvurabilir
 3